July 8, 2015

November 25, 2019

E-zakupy w Tesco - zamienniki produktów

Kupowaliście kiedyś w Tesco online? Ogólnie mówiąc, fajna sprawa. Zazwyczaj nie ma czasu na zakupy, uzupełnia się koszyk na stronie internetowej, wybiera zakres godzinowy, w jakim ma się odbyć dostawa, płatność kartą przy odbiorze. Dziś właśnie odebrałem swoje kolejne internetowe zakupy. Zostały dostarczone pod drzwi i jak to zwykle bywa, nie wszystkie produkty, które wybrałem, były dostępne. Jak zwykle w pośpiechu zerknąłem na listę zamienników, wyłapałem najważniejsze rzeczy i zgodziłem się na zamianę. Zazwyczaj zamiennikami są podobne produkty: sok innej firmy, większa paczka jagód. Dziś po odebraniu spojrzałem dokładniej na listę i zobaczyłem dwie dość dziwne rzeczy ;-)

Pierwsza ciekawostka. Nasiona Chia zostały zastąpione.. kaszą jaglaną.

Druga ciekawostka. O wiele lepsza! ;-) Zamówiłem Tribactic, preparat do oczyszczania skróry, a otrzymałem.. plastry Sponge Bob.

Ja rozumiem, że jakiegoś towaru może nie być, można go zastąpić innym, podobnym. Czasami może jednak warto pominąć zamówienie i nie dostarczyć produktu niż wybrać losowy z tego samego regału, czyż nie? ;-) Na szczęście owoc Kaki nie został na nic zamieniony, bo aż boję się co by to mogło być ;-)

Następnym razem dokładniej sprawdzę listę zamienników ;-)

© 2020 Przemysław Kołodziejczyk