September 18, 2017

November 25, 2019

RTV Euro AGD i odbiór towaru za godzinę? Niekoniecznie!

Postanowiłem ostatnio kupić tablet. Trochę późno się na to zdecydowałem. Chciałem go zamówić w piątek wieczorem i stwierdziłem, że fajnie było by go mieć już na weekend, a w sklepach, w których zazwyczaj kupuję, miał być na poniedziałek. Gdybym zamówił na Allegro, mógłbym go mieć we wtorek. Przypadkowo wszedłem na stronę https://www.euro.com.pl i znalazłem! Jest na miejscu w sklepie, odbiór za godzinę! Super! Zakupię i rano w sobotę pójdę go odebrać. Tak się składa, że i tak muszę wpaść do jednej z galerii handlowych.

Dla pewności sprawdziłem, w których sklepach jest dostępny.

Zamówione!

Miałem oczekiwać na wiadomość, że tablet jest gotowy do odbioru.

Czekam.

hello-there-im-still-waiting

Sobota mija, informacji brak. Dziwne.

Niedziela. Zgodnie z planem musiałem odwiedzić galerię, w której mieści się sklep, do którego zamówiłem tablet. Postanowiłem więc, że spytam kiedy wybije "za godzinę" i kiedy mogę liczyć na odbiór.

Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałem! ;-)

Okazało się, że "za godzinę" mógłbym odebrać tablet, gdybym... zamówił na stronie z płatnością w sklepie. Ja jednak, jak początkujący Janusz zakupów, zapłaciłem online. Błąd!

i-fucked-it-up

Co to zmienia? Z informacji, które otrzymałem, zamówienia opłacone online, są dostarczane z jakiegoś magazynu czy coś w tym stylu. I w tym przypadku nie jest to już godzina.

Aktualnie, gdy piszę ten wpis, jest poniedziałek, po godzinie 21:00. Gdybym zamówił w innym sklepie, już bym miał tablet przy sobie. Gdybym zamówił na Allegro, odebrałbym go jutro, 5 minut od domu. A tak? Nie dość, że będę musiał jechać do galerii przez całe miasto to jeszcze nie wiadomo kiedy.

Wiecie co jest najlepsze?

Tablety są dostępne w sklepie. Były dostępne cały czas, nawet kiedy na miejscu pytałem o moje zamówienie. Mają je tam FIZYCZNIE, leżą sobie i czekają, aż ktoś przyjdzie i je kupi. Ale ja nie mogę ich dostać. Muszę poczekać, aż sprowadzą inne, specjalnie dla mnie! Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

wtf"

Nie podoba mi się to, że nigdzie nie widziałem takiej informacji. Jasne, może gdzieś w jakimś regulaminie jest to napisane, ale czy nie powinno być to bardziej widoczne? W jakim celu widnieje ten czerwony napis, że do odbioru za godzinę, skoro tak nie jest?

is-it-possible"

Niby nic się nie stało, poczekam, będę żył, ale nie mam już zamiaru zamawiać nic w tym sklepie. Skoro na głównej stronie produktu świecą w oczy nieprawdziwymi obietnicami (przynajmniej w moim przypadku), to ja dziękuję. Nie polecam.

© 2020 Przemysław Kołodziejczyk