October 28, 2016

November 25, 2019

Media Expert - nocne przeceny! (2)

Ostatnio pisałem o Media Expert i ich nocnych przecenach. Poluję ostatnio na tablet i co jakiś czas rozglądam się w Internecie, sprawdzając czy jest coś nowego i jakie są ceny. Mam od jakiegoś czasu na oku tablet Samsung Galaxy Tab A. Od początku moich poszukiwań cena w 90% sklepów wynosiła około 1299zł.

Dziś postanowiłem zobaczyć oferty ponownie. Przypomniały mi się cudowne promocje w Media Expert. Znalazlem ten sam tablet. Zobaczcie jaka promocja!

Inne sklepy, bez promocji.

Dobry żart z tymi przecenami. Jestem pewien, że sprawdzałem ostatnio na ich stronie i ten tablet kosztował 1299zł bez promocji.

Postanowiłem sprawdzić kilka innych produktów. Aby nie tracić czasu wybrałem po jednym przecenionym urządzeniu z telewizorów, telefonów i komputerów. Nie są to wybrane urządzenia, wziąłem losowe z pierwszej strony w poszczególnych katerogiach.

Przeceniony telewizor w Media Expert.
Przykładowe ceny w innych sklepach, bez promocji.
Przeceniony laptop.
Przykładowe ceny w innych sklepach, bez promocji.
Przeceniony telefon.
Przykładowe ceny w innych sklepach, bez promocji.

Nie chce mi się już dalej sprawdzać. To są jakieś kpiny. Ja rozumiem, że to nie nowość, ale czy popularne sklepy powinny stosować takie kłamstwa? Przecież bez problemu da się to zweryfikować. Nie sądzę, żeby takie "promocje" pomagały w wizerunku firmy. Czy takie okłamywanie konsumenta nie powinno być karane?

Wejdę jeszcze w niedługim czasie na stronę, aby zobaczyć ceny bez promocji i zaktualizuję wpis ;-)

// Update 2016-11-21

Aktualizacja nie będzie długa. Co jakiś czas sprawdzałem stronę i okazuje się, że Media Expert ma promocje codziennie. Zmieniają się tylko nazwy promocji. Ceny pozostają bez zmian.

© 2020 Przemysław Kołodziejczyk